ANA SAYFA / HABERLER / TC Sağlık Bakanı: Ölü sayısı 35’e yükseldi, 19’u ağır 125 yaralı var

TC Sağlık Bakanı: Ölü sayısı 35’e yükseldi, 19’u ağır 125 yaralı var

ankara_patlama_1Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Güvenlik Toplantısı’nın ardından Ankara Kızılay’daki saldırıya ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bombalı saldırıda 34 kişinin hayatını kaybettiğini ve 19’u ağır 125 yaralı olduğunu söyledi. Öte yandan Sözcü Gazetesi haberinde bombacının kimliğine ulaşıldığını iddia etti.

Sağlık Bakanı: Ölü sayısı 35’e yükseldi, 19’u ağır 125 yaralı var

Türkiye Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Güvenlik Toplantısı’nın ardından Ankara Kızılay’daki saldırıya ilişkin açıklama yapan Türkiye Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bombalı saldırıda 37 kişinin hayatını kaybettiğini ve 19’u ağır 125 yaralı olduğunu söyledi.

Türkiye Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, 19’u ağır 125 hastanın çeşitli hastanelerde tedavi gördüğünü ve 7 hastanın da ameliyatta olduğunu bildirdi. Müezzinoğlu, 14 hastanede yaralıların olduğunu belirterek “Şu anda hastanelerimizde 125 hastamız tedavi görüyor. Bu 125 hastamızın 19’unun durumu ciddi, 7 hastamız ameliyatta. Diğer hastalarımız da ilk müdahale süreçleri tamamlanmak üzere, bunların büyük çoğunluğu bu akşam evlerine gönderilebilecek düzeyde. Hafif yaralı diyebileceğimiz durumda ama ciddiyeti olan 19 vakamız var. Olayın ilk anından itibaren yaklaşık olaydan 1,5-2 dakika sonra ambulans hizmetleri anında müdahalede bulundular. 24 hastanemize yaralılar taşındı. Şu anda 14 hastanemizde yaralılar var” açıklamasında bulundu.

Yaşamını yitiren 37 kişiden 2’sinin saldırıyı gerçekleştirenler olduğu belirtiliyor.

Bombacının kimliğine ulaşıldı iddiası

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Emniyet yetkilisinin ilettiği ilk bulgulara göre, bomba yüklü aracı kullanan ve olay yerinde ölen saldırganın, ”Büyük bir ihtimalle” Balıkesir Üniversitesi öğrencisi Seher Çağla Demir olduğu iddia edildi.

Olay yerinde yapılan incelemede Demir’in ismine ulaşılırken bir Emniyet yetkilisi ” Ön bulgular, saldırganın kimliğinin Seher Çağla Demir olduğunu gösteriyor. Bu bilgi kesine yakın, ancak inceleme devam ediyor” dedi.

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir