ANA SAYFA / HABERLER / Latifoğlu: “Asgari Ücret’e biz hazırız, Bakanlık ne zaman hazır olacak?”

Latifoğlu: “Asgari Ücret’e biz hazırız, Bakanlık ne zaman hazır olacak?”

hur_is_latifogluHür-İş Başkan Yakup Latifoğlu, asgari ücretle ilgili yayımladığı basın açıklamasında, Asgari Ücret’e kendilerinin hazır olduğunu söyleyerek, Bakanlığın ne zaman hazır olacağını sordu.

11 Şubat 2016 tarihinde Hür-İş Federasyonu’nun çağrısı üzerine toplanan Asgari Ücret Saptama Komisyonu, Bakanlığın güncel bilgilerin tedariki için erteleme önerisinde mutabık kalınması üzerine en kısa zamanda toplanmak üzere erteleme yapılmıştı.

Latifoğlu yaptığı açıklamada, “en kısa zamanın Hür-İş Federasyonu’na göre hemen yarın olduğunu belirtti.

Latifoğlu sözlerin şöyle devam etti:

“Asgari ücretin reel ücret olduğu ve özel sektör çalışanının %80’inin sefalet ücreti haline gelmiş 1730,- TL’lik ücrette ailesini geçindirmeye çalıştığı bir gerçektir. 1730,- TL asgari ücretin kendisi tarafından da kabul edilemez olduğunu söyleyen sayın İçişleri ve Çalışma Bakanı buna son verdirecek konusunda bulunmaktadır. Kendisine buradan söylemek değil yapmak zamanı olduğunu hatırlatır Hür-İş Federasyonu olarak masaya oturmaya hazır olduğumuzu belirtiriz.”

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir