ANA SAYFA / HABERLER / HBDH milisleri İstanbul Gazi Mahallesi’nde polis ile çatıştı

HBDH milisleri İstanbul Gazi Mahallesi’nde polis ile çatıştı

HBDH gazi-mahallesi-catismaİstanbul Gazi Mahallesi’nde Halkların Birleşik Devrim Hareketi milisleri ile polis arasında dün akşam silahlı çatışma yaşandı.

Etkin Haber Ajansı’nın (ETHA) haberine göre, ara sokaklarda başlayan çatışma Şair Abay Konanbay Lisesi önünde devam etti. Molotof kokteylleri ile yolu trafiğe kapatan Halkların Birleşik Devrim Hareketi milisleri, zırhlı araçlara saldırdı. Burada milisler ve polisler arasında uzun süre silahlı çatışma yaşandı. Ayrıca ara sokaklara çekilen milislerin onlarca araçla sokakları kapattı.

ETHA’nın 20.39’da geçtiği habere göre de, Perşembe pazarı ve Atatürk Çiftliği İlköğretim Okulu’nun çevresindeki tüm ara sokaklar araçlardan kurulan barikatlarla kapatıldı. Cafe ve evleri hedef alarak gaz bombası atan polisin, zırhlı araçlardan hakaret ve tehdit içerikli anonslar yaptığı belirtildi.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi üyelerinin ara sokaklara çekilmesinin ardından çatışmaların sonlandığı bildirildi.

Türkiye’den ve Kürt coğrafyasından 10 devrimci örgütün oluşturduğu Halkların Birleşik Devrim Hareketi dün (12 Mart) kuruluşunu ilan etmişti.

Ayrıca kontrol

DKB: EL-SEN grevi ve bu düzenden kurtuluş üzerine…

Devrimci Komünist Birlik EL-SEN’in toplumsal çıkarlar temelinde gerçekleştiridiği greve destek vererek sendikaya karşı yürütülen provakasyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir