ANA SAYFA / HABERLER / Yüksekova’ya askeri sevkiyat: Okullara asker yerleştirildi

Yüksekova’ya askeri sevkiyat: Okullara asker yerleştirildi

yuksekova-ya-askeri-sevkiyatHakkari’nin Yüksekova ilçesine ‘kapsamlı operasyonlar’ öncesi yoğun askeri sevkiyat yapılıyor. İlçede yaşayanlar çevre illere göç etmeye devam ediyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yapılacak operasyon nedeniyle ilçeye yoğun askeri sevkiyat yapılıyor. İlçeye önceki gün 80’e yakın tank, kirpi ve kobra tipi aracın bulunduğu çok sayıda zırhlı araç sevk edildi. Askeri sevkiyat dün akşam saatlerinde de devam etti.

Van istikametinden Yüksekova’ya çok sayıda özel harekat polisi ve asker taşıyan otobüs ve kirpi giriş yaptı. İlçeye giriş çıkışlar ise asker kontrolünde yapılıyor.

Tatil edilen okullara askerler yerleştirildi
İlçede İpekyolu üzerindeki okullar valilik kararıyla ikinci bir emre kadar tatil edildi. Bu okullara askerlerin yerleştirildiği öğrenildi.

Göç başladı
Öte yandan ilçeden çevre illere göç devam ediyor. İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın “Şırnak merkezde, Yüksekova’da, Nusaybin’de bazı mahallelerde çukurlar var, barikatlar var, oralarda da bu temizlikler yapılacak” dediği ilçede yurttaşlar operasyon başlayacağı korkusuyla çevre illere göç etmeye başlamıştı.

Yüksekova’da 9 Mart’ta  başlatılan operasyonun ardından kargo şirketinde çalışan 25 yaşındaki İlhan Ergin yaşamını yitirmişti.

Ayrıca kontrol

12 Eylül ile hesaplaşmak!

12 Eylül hala yaşıyor ve sürüyor. Türkiye’de de, TC’nin ilhak ettiği Kürdistan ve sömürgeleştirdiği Kıbrıs’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir