ANA SAYFA / HABERLER / KTOEÖS hak budama hükümeti”ni protesto etti!

KTOEÖS hak budama hükümeti”ni protesto etti!

KTOEÖS BaşbakanlıkKıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), hükümet uygulamalarını protesto ederek UBP, CTP ve Başbakanlık binalarına siyah çelenk bıraktı. Eylem sırasında Eski Yüksek Mahkeme Başkanı Şafak Öneri’nin “Göç Yasası’nın Hâlâ Yürürlükte Olmasını Bir Hukukçu Olarak İçime Sindiremiyorum” sözlerinden oluşan pankartı taşıyan öğretmenler, siyah çelenk bıraktıkları yerlerde hükümeti alkışlayarak, protesto etti.

GÖKÇEBEL

KTOEÖS Genel Başkanı Tahir Gökçebel, UBP, CTP ve Başbakanlık önünde yaptığı açıklamalarda, hükümetin reform hükümeti olmak vaadiyle halkın temel sorunlarına çare olmak için iktidara geldiği geçen sürede hak budama hükümetine dönüştüğünü söyledi.

Hükümet icraatlarından şikayet etmeyen kesim kalmadığını ve kamusal olması gereken sağlık eğitim gibi hizmetlerin değersizleştirildiğini kaydeden Gökçebel, çalışma koşullarının düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

Kamusal eğitim ve sağlıktan faydalanan kesimin, toplumun yüzde 85’ini oluşturduğuna dikkat çeken Gökçebel, UBP ve CTP yetkilileriyle defalarca bu konuların görüşüldüğünü ama bir sonuç alınamadığını ifade etti.

Öğretmenlerin hazırlık ödeneğinin sene başında tüm öğretmenlere ödenmesi konusunda savcılık ve Hukuk Dairesi görüşü bulunduğunu da belirten Gökçebel, ülkede su konusunda yaşanan krizi ve sorunu çözebilmek için önce daha basit sorunları çözebilecek kapasitede olmak gerektiğini bildirdi.

Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün “üstün başarılarından” dolayı ödüle layık görülmesini de eleştiren Gökçebel, bakanın ülkede yaptığı işler için ödül almış olması gerektiğini belirtti. 20 Temmuz Fen Lisesi’nde öğretmen, daha birçok okulda ise personel eksiklikleri bulunduğunu kaydeden Gökçebel, 5 aydır bir öğretmenin maaş alamadığını söyledi. Gökçebeş, okullarda “irticanın hortladığını” vurgulayarak, UBP ve CTP’nin halkla dalga geçtiğine dikkat çekti.

CTP’nin Genel Sekreteri’nin Hukuk Dairesi’nin görüşü üzerine görüş olamayacağını bilmesi gerektiğini belirten Gökçebel, Tufen Erhürman’dan savcılık görüşünü yorumlamasını istedi.

Gökçebel, “eylem fetişisti” olmayan KTOEÖS’ün hiçbir zaman boyun eğmediğini ve her dönemde toplumun geleceği için yükü omuzladığını söyleyerek, siyah çelenk eyleminin sadece bir başlangıç olduğunu kaydetti.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir