ANA SAYFA / HABERLER / Türk-Sen: Hükümet topluma baskıyla dayatma uyguluyor!

Türk-Sen: Hükümet topluma baskıyla dayatma uyguluyor!

arslanbicakliKıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Başkanı Arslan Bıçaklı “hükümetin mazeret üretemeyeceğini, çare üretmek zorunda olduğunu” belirtti.

Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, CTP-UBP hükümetinin göreve geldiği günden beri mazeret üretmekten başka bir iş yapmadığına dikkat çekti. Yasalara rağmen çalışanların ve emeklilerin 13.maaşlarını 20 gün geç ödeyen hükümetin şimdi de şubat ayı maaşlarının yarısını ödemek için çalışma başlattığını belirten Bıçaklı, mazeret olarak da bütçedeki sıkıntının gösterildiğini kaydetti.

Bıçaklı, “Aslında topluma farklı baskılar yaparak toplumun geleceğini başkalarına teslim etmek veya yok etmek için oynanan oyunlardan birini yine devreye koydular” ifadelerini kullandı.

“Daha aylar önce yandaş sermayeye trilyonlarca lira vergi bağışlayan, Meclis’teki dört siyasi partiye trilyonlarca lira yardım yapan, örtülü ödeneklerin ve harcamalarına devam eden, daha düne kadar müdür, müsteşar atamalarına devam edenler ‘bugün ekonomik sıkıntı var bundan dolayı maaşların %50 sini ödeyeceğiz’ diyemez” ifadelerini kullanan Bıçaklı, çalışanlar ve emeklilerin maaşları devletten yardım olarak almadığının altını çizdi.

Çalışanlara ve halka bu uygulamaları reva görenleri Türk-Sen  olarak kınadıklarını bildiren Bıçaklı, bu uygulamalara  karşı mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti.

Ayrıca kontrol

Çekin o pis ellerinizi üzerimizden!

Dün Ankara’da TAYAD’lı ailelerin eylemine destek veren üniversite öğrencisi gözaltına alınırken polissin tacizine maruz kaldı! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir