ANA SAYFA / HABERLER / HTKS: “Maaşlar gibi uçuşlar da taksit taksit yaptırılacak”

HTKS: “Maaşlar gibi uçuşlar da taksit taksit yaptırılacak”

HTKSHava Trafik Kontrolörleri Sendikası, yayımladığı basın açıklamasıyla Şubat maaşlarının eksik yatırılması durumunda, uçuşların taksik taksik yaptırılacağı uyarısında bulundu.

Sendika açıklamasında Kıbrıs’ın kuzeyinde hiçbir yükümlülüğünü doğru düzgün yerine getirmeyen, sürekli olarak yasaları ihlal eden, kendi kendini inkar eden bir hükümet olduğuna dikkat çekerek, hükümetin sermaye kesimine bol keseden vergi bağışları ve aflar dağıtırken gayet bonkör olduğu,  ancak vergi toplama becerisi olmadığından dolayı kasası her boşaldığında emekçinin ve çalışanın rızkına çekinmeden el attığının altı çizildi.

HTKS açıklamasında ayrıca “Çalışılmış ve anamızın ak sütü gibi helal olan Şubat ayı maaşlarının bir kuruşunun dahi eksik yatırılması haline Ercan Havalimanı 1 Mart’tan itibaren öğlen saat 12.00’den gece saat 00.00 a kadar uçuşlara kapıtılacak ve geriye kalan saatlerde uçuşlar maliye bakanının ödediği ücret gibi taksit taksit yaptırılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca kontrol

DKB: GELME, BU TOPRAKLARDA İSTENMİYORSUN!

Devrimci Komünist Birlik Türkiye ve Ortadoğu halklarının düşmanı, dinci-faşist TC rejiminin başı ülkemize gelmeyi planladığına dikkat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir