ANA SAYFA / HABERLER / Kıbrıslı Türk ve Rum gazetecilerden ortak panel

Kıbrıslı Türk ve Rum gazetecilerden ortak panel

Gazeteci ÖrgütleriKıbrıslı Türk ve Rum gazeteciler ortak komite kurarak çalışmalarını başlattı. Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum Gazeteciler’in kurduğu ortak komite üyeleri, dün akşam ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde bir araya gelerek ortak bir panel düzenleme kararı aldı.

Komite toplantısına Kıbrıs’ın kuzeyinden Basın-Sen adına Çağdaş Öğüç ve Ali Kurtoğlu, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği adına Zafer Kodan ve Yurdakul Cafer, Kıbrıs’ın güneyinden ise Kıbrıs Gazeteciler Sendikası adına ise Christos Christofides, Maria Frangou, Lenia Karadjia ve Costis Diogenous katıldı.

Toplantıda iki bölgenin gazetecilik mesleğini icra ederken yaşadığı sorunlar üzerinde durulurken, Mart ayı sonunda Ara bölgede, iki toplumun gazetecilerinin toplanacağı bir panel yapma kararı alındı.

Panelin, iki toplumun gazetecilik mesleğinde yaşadığı sorunlar, çalışma koşulları ve çalışma alanları üzerine gerçekleşeceği bildirilirken, iki toplumun gazetecilerinin de birbirini tanıma ve deneyimlerini paylaşması açısından önemli bir görüşme olacağı kaydedildi.

Panelde meslekte bulunan ve Rumca / Türkçe konuşabilen gazeteciler de çeviri yaparak daha interaktif bir toplantı gerçekleşmesine katkıda bulunulacak. Panel ile ilgili detayların daha ileriki bir zamanda paylaşılacağı da bildirildi.

Ayrıca kontrol

15 bin inşaat işçisi grev yaptı

13 Şubat Çarşamba günü güney Kıbrıs’ta 15.000 civarında inşaat işçisi daha iyi çalışma koşulları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir