ANA SAYFA / HABERLER / PETROL-İŞ Sendikası’nın 19. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

PETROL-İŞ Sendikası’nın 19. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Petrol-İş 19. Genel KurulDevrimci İşçi Sendikaları Federasyonu’na (DEV-İŞ) bağlı Petrol İş Sendikası’nın 19. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Kıbrıs Türk Petrolleri’nde örgütlü olan Petrol-İş Sendikası’nın genel kurulunda önceki dönemin yönetimi güvenoyu alarak göreve devam ederken, yeni döneme dair beklenti ve yapılması gerekenler de konuşuldu.

DEV-İŞ’ten yapılan açıklamaya göre, Petrol-İş Sendikası’nın önceki dönemdeki yönetimi genel kurulda güven tazeleyerek göreve devam etme kararı çıktı. Buna göre başkanlığa Gökay Taygun; Genel Sekreterlik görevine de Mustafa Soykan devam edecek.

Petrol İş Yönetim Kurulu ise, Gökhan Taygun, Mustafa Soykan, Durdu İskender Orça, Aytekin Aydoğdu, Yakup Aksüt, Adnan Demir, Yaşar Aslan’dan oluştu.

FELEK

Genel Kurul’da divan başkanlığını yürüten Dev-İş Başkan Vekili Hasan Felek yaptığı konuşmada su krizini aşmak için mücadele edilmesi gerektiğini kaydederek, önümüzdeki dönemde sokakta eylemde olunacağını bildirdi. Ekonomik paketlerin kapıda beklediğini kaydeden Felek, kıdem tazminatları da olmak üzere pek çok temel hakkın budanmak isteneceğini öne sürerek,  buna izin verilmeyeceğini vurguladı.

DEV-İŞ’in gittikçe büyüyen bir federasyon haline geldiğini kaydeden Felek, yapılacak çok iş, yürünecek çok yol olduğunu ifade etti.

Felek, DEV-İŞ’in, hükümetlerden, işverenlerden, çıkar gruplarından bağımsız sınıf ve kitle sendikası olduğunu, ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak emekçilerin hakları için mücadeleyi yükselmekte kararlı olduğunu vurguladı.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir