ANA SAYFA / HABERLER / Su dayatmasına karşı toplumsal muhelefet büyüyror!

Su dayatmasına karşı toplumsal muhelefet büyüyror!

Sendikal Platform eylemBelediye Emekçileri Sendikası ile Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu yöneticileri bugün bir araya gelerek TC Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında imzalanması öngörülen su temin projesine karşı ortak hareket etme kararı aldı ve tüm demokratik kitle örgütleri 16 Şubat Salı günü saat 14:00’da KTAMS lokalinde toplantıya çağrıldı.

BES ve DEV-İŞ başkanlarının imzası ile yapılan ortak açıklamada sendikaların şu konularda ortak karara vardıkları belirtildi:

1. Su temin projesinin işletmesinin ve yönetiminin özel bir tekele, verilmesine karşı toplumun tüm kesimleri ile ortak mücadelenin yükseltilmesi için çağrı yapılmasına karar verilmiştir.

2. Su temel insan hakkı olduğundan, suyun ticari, amaçlarla metalaşmasına karşı olduğumuzu,

3. Bu anlaşmanın imzalanmaması için iki sendika toplumsal muhalefetle birlikte sonuna kadar, kararlı şekilde mücadele edeceğini bir kez daha teyit eder.

4. Su anlaşmasının özellikle Belediyeleri ve toplumun tüm kesimlerine getireceği olumsuzluklara karşı, Belediyelerin ve Belediye çalışanlarının hakları için sonuna kadar örgütlü kavgayı yürüteceğimizi kamuoyuna duyururuz.

5. Su anlaşması konusunda izlenmesi gereken mücadele biçimini şekillendirmek için Sendikaları, meslek örgütlerini, çevre örgütlerini, üretici birliklerini, siyasi partiler ve Belediye Başkanları ve Meclis Üyelerini 16 Şubat 2016 Salı günü saat 14.00’da KTAMS Lokalinde yapılacak toplantıya davet ederiz.

 

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir