ANA SAYFA / HABERLER / KTOEÖS’ten Dürüst’te sert eleştiriler!

KTOEÖS’ten Dürüst’te sert eleştiriler!

KTOEÖS yonetimKTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün siyasi yatırıma ve şova devam ederken Eğitimin Bakanı olduğunu unutmuş göründüğünü belirtti. KTOEÖS Yönetim Krurulu adında Tahir Gökçebel imzası ile yapılan yazılı açıklamada bazı seçmeler gelecek seçimlerde tekrar oy deposu yapılmak için motive edildiği ve ülkenin geleceğinin heba edildiği vurgulandı.

“Sn. Bakanın siyaset yaptığı bir binaya döndürülen Eğitim Bakanlığı sorun çözemez duruma gelmiştir” denilen açıklamada eğitim bakanlığında her taşın altından kötü kokular geldiği ve Eğitim Bakanı’nın eğitimi, öğretmeni, öğrencileri, devlet okullarını mantalite olarak terk etmiş görüntüsü çizdiğine dikkat çekildi. Açıklamada ayrıca eğitimde yaşanan her ciddi sorunun ötelenmekte ve çözümsüz bırakılmakta olduğu belirtildi ve çözüm olarak öne sürülenlerin ise yeni sorunları getirdiğine dikkat çekildi.

Açıklamada “Sn. Dürüst’e açıkça soruyorum” denilerek şu sorular sıralandı:

1. GÖÇ Yasası Nedir Bilir misiniz? Bilirseniz bu öğretmenlerimizle ilgili hiç empati yaptınız mı?
2. Yasalar sadece astları mı ilgilendirir? Öğretmenler yasasının 100. Maddesi ders yılı hazırlık ödeneği ders yılı başında TÜM ÖĞRETMENLERE ödenir diyor. (Hukuk Dairesinin görüşü de aynen budur) Haberiniz var mı?
3. Bakanlar Kurulu Kararı ile üzerende oynadığınız Sınıf Geçme Sınav Tüzüğü sayesinde LTL, AL, NKL,LYL… ve birçok okulumuz, Meslek Liselerimiz sorun yumağına dönüşmüş, ders yapılamaz noktaya gelmiştir. Kalabalık sınıflar, aynı sınıfta çok farklı hazır bulunuşluk seviyesinde, yaşta öğrencilerle bir okulda yarım dönemde 150-200 disiplin vakası yaşanır duruma gelmiştir. Birçok okulumuz eksikleri ve bu sorunları ile birlikte havası sıkışmış düdüklü tencereye dönmüştür. Teknik Kurulda çözeriz deyip sürekli öteleyerek yaşanacakların sorumlusu olacağınızı farkında mısınız?
4. Açtığınız ve elçilik müşavirlerinin, vakıfların, tarikatların sürekli olarak üzerinde ekleme ve çalışma yaptığı Toplum Mühendisliği, İlahiyat Okulunuz topluma geleceğin yeni sorunlarını, travmalarını yaşatacağını Farkında mısınız?
5. İşsiz yüzlerce öğretmen dururken, okullarda öğretmen, muavin, şef, atelye şefi, müdür kadroların eksik olduğunu farkında mısınız ?
6. Din öğretmeni ve diğer brançlardan TC’den getirilip istihdam edilen onlarca öğretmenin hem buradaki öğretmenleri işsiz bıraktığını, hem de bazılarının açıkça toplumu aşağıladığını, hakaret ettiğini bildiğiniz halde bu öğretmenleri okullarımızda tutmayı mı düşünüyorsunuz.?
a. Polatpaşa Lisesi Din öğretmeni şubattan sonra da okula hiç bir şey olmamış gibi gidecek mi?
b. N.A isimli din öğretmeni….”Bu zavallılar cellatlarıyle aşk yaşamayı bırak, cellatlarıyle metres hayatı yaşıyorlar maalesef. Er ya da geç bu gayr-ı meşru ilişkiden doğacak çocuklarını da Türkiye’nin kapısına bırakıp kaçarlar ve onlara da Türkiye bakar yine”… diyerek Kıbrıs Türk Toplumuna Rumların metresi tanımlaması yapan zat din öğretmeni olarak okullarımızda ders vermeye devam edecek mi?

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir