ANA SAYFA / HABERLER / Larnaka otobüs çalışanlarının grevi genişleyerek sürüyor

Larnaka otobüs çalışanlarının grevi genişleyerek sürüyor

Zinon otobüsLarnaka’da Zinon otobüs şirketinde süresiz grev bugün de devam ediyor. Çalışanlar eylemlerini daha da yükseltecekleri uyarısında bulundular. Öte yandan Limasol toplu taşıma şirketi EMEL çalışanları da önümüzdeki Salı günü greve gidiyor.

Sendikaların şirket yetkilileriyle temasları herhangi olumlu bir sonuç vermedi ve süresiz grev devam ediyor. PEO’ya bağlı SEGDAMELİN sendikası Genel Sekreteri Athos Elefteriyu sorunlarının Pazar gününe kadar çözülmemesi durumunda grevcilerin Pazartesi günü Ulaştırma Bakanlığı önünde toplanacaklarını söyledi. Ulaştırma Bakanı’nın atıfta bulunduğu yasanın ücretlerden kesintileri öngördüğünü ifade etti. Bu arada Limasol’da toplu taşıma şirketi EMEL çalışanları da önümüzdeki Salı günü 24 saatlik bir uyarı grevine gidecekler.

Bu arada Ulaştırma Bakanı Marios Dimitriadis de yaptığı açıklamada yasanın Zinon şirketi çalışanlarına artış verilmesine müsaade etmediğini ve Hükümet’in yasaları çiğneyemeyeceğini savundu. Anlaşma yapmanın Çalışma Bakanı’nın sorumluluğunda olduğunu belirtti. Daha önce yapılan anlaşmada ücretlerin eski düzeyine gelmesini öngören bir madde olmadığı görüşünü de savundu.

Ayrıca kontrol

İşçiler Seattle’ı yönettiğinde…

Bu hafta, Darrin Hoop, 6-11 Şubat 1919’da yani tam yüz yıl önceki Seattle Genel Grevi’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir