ANA SAYFA / HABERLER / Lapta Belediyesi’nde yetkili sendika BES

Lapta Belediyesi’nde yetkili sendika BES

BES Lapta Belediyesi4 Şubat Çarşamba günü BES ile BEL-SEN arasında Lapta Belediyesi’nde yapılan referandumun neticesinde, çalışanlar tercihlerini BES’ten yana kullandı.

BES’ten yapılan yazılı açıklamada uzun yıllar boyunca çalışanlar üzerinde oluşturulan baskı tehdit ve ekmeklerinin kendilerine karşı silah olarak kullanılmasına son verilmesi adına attıkları bu cesur adımla, BES olarak kendilerine yüklenen misyon ve görevin BES’e bağlı tüm belediyelerde olduğu gibi Lapta Belediyesi’nde de yasalar çerçevesinde hak, adalet ve insani değerlerle pekiştirerek kurumdaki tüm anomalileri giderme adına yapılacak olan çalışmalar, çalışma barışının sağlanması ve bir an önce Toplu İş Sözleşmesi imzalanması için, yetki ve sorumlulukla hareket edileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Lapta Belediyesi’nde çalışan tüm emekçilerin iş güvencesi artık birilerinin insiyatifine bırakılmayacaktır. Bu bağlamda; Lapta Belediyesi çalışanlarının hak ve hukukunu koruyarak, Lapta beldesindeki halka daha iyi hizmet sunmak adına çalışmalarımız, tüm emekçi arkadaşlarımızla birlikte sürdürülecektir. BES’e verdikleri destekten dolayı da tekrardan teşekkür ederiz.”

Ayrıca kontrol

15 bin inşaat işçisi grev yaptı

13 Şubat Çarşamba günü güney Kıbrıs’ta 15.000 civarında inşaat işçisi daha iyi çalışma koşulları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir