ANA SAYFA / HABERLER / Tel-Sen: “Eylem sırası Güzelyurt’ta”

Tel-Sen: “Eylem sırası Güzelyurt’ta”

Tel-Sen Tamay SosysanTel-Sen, eylemlerine devam ediyor. Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de gerçekleştirilen eylemlerden sonra şimdi sıra Güzelyurt’ta. Konuyla ilgili Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan imzası ile yapılan açıklama şöyle:

Tel-Sen, eylemlerine kararlılıkla devam ediyor. Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de gerçekleştirilen eylemlerden sonra şimdi sıra Güzelyurt’ta. Perşembe günü 08:30 ile 10:30 saatleri arası Güzelyurt Telekomünikasyon Dairesinde pankartlı protesto eylemi gerçekleştirecek saat 09.30 da daire önünde basına açıklama yapılacaktır.

Çalışanlardan İş Bırakma Eylemi…

Eylemlerimizi, vatandaşımıza verdiğimiz hizmeti aksatmama adına yönetim kurulumuz düzeyinde gerçekleştirmekteyiz ve bir süre daha da bu şekilde devam etmeyi planlamaktayız ancak Mağusa ve Girne eylemimizde çalışanların iş bırakarak basın açıklaması esnasında yanımızda yer alması oldukça anlamlı olmuştur. Çalışanlar biz bir bütünüz mesajı vermiştir. Çalışanların bu davranışı eylemlerimizi güçlendirdiği gibi bizlere de sorumluluğumuzda ayrı bir motivasyon katmışlardır.

Tel-Sen; Telekomünikasyon Dairesinin özelleştirilmesine, adı özelleştirme olmayan ancak özelleştirmeden hiçbir farkı olmayacak bir başka uygulamaya tabi tutulmasına müsaade etmeme adına verdiği mücadelede Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili karanlık ortamlar yaratılmasına, kapalı kapılar ardında kararlar üretilmesine ve kendi toplumsal varlıklarımızla ilgili bir başka ülkede nasıl kurulmuş ne faaliyet yaptığı belli olmayan şirketlerin fikir üretmesine de karşı durmaya devam edecektir.

Nasıl bir Telekomünikasyon Dairesi?

Sendikamıza göre tabiri caizse ‘dairenin sıçan deliklerine kadar bilen’ çalışana göre nasıl bir Telekomünikasyon Dairesi sorusunun cevabı Ulaştırma Bakanlığı’na sunulmuştur. Tel-Sen kendi üzerine düşeni bir kez daha yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir.

Telekomünikasyon Dairesi Halkın İhtiyacı Olan Hizmeti Verebilir…

Halka kaliteli hizmetin yolu iyi bir organizasyondan, duyulan malzeme ve teknik teçhizat ihtiyaçlarının karşılanmasından, yatırımdan ve çalışanın çalışma koşullarının iyileştirilmesinden geçmektedir.

Bu bağlamda bekleyen ve çok büyük rakamlara ihtiyaç duyulmayan onlarca projenin bir an evvel hayata geçmesi, eksik teknik teçhizat ve malzemeye duyulan ihtiyaçlarımızın giderilmesi, bakımsız ve artık birçoğu kullanılamaz hale gelen araçların bakım onarımı yanında değiştirilmesi kaçınılmazdır.

Kadroları revize edilmiş, teknisyen yardımcılığı gibi birçok kadroda çalışan ancak teknisyen görevi yapan çalışanın yaptıkları görevlere kadrolanması sağlanmış yıllarca geçici olarak çalışan ancak yanında çalışan arkadaşı özlük haklarından faydalanırken mağdur olan çalışanların dairemizden emekliye ayrılanların yerine kadrolanmaları ve dış ekiplerde belli bir yaşa gelmiş kadrolara yardımcı olacak gençlerin istihdam edilmiş, tel tel dökülen, sağlıksız hijyenden uzak daire binasında değil adam gibi bir binada görev yapacak olan Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları halka hak ettiği kaliteli ucuz hizmeti çok büyük yatırımlara ihtiyaç duyulmadan verebilecektir.”

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir