ANA SAYFA / HABERLER / DKB: Afrika Gazetesi’ne yapılan tehditleri lanetliyoruz!

DKB: Afrika Gazetesi’ne yapılan tehditleri lanetliyoruz!

DKB afrika gazetesi saldiriDevrimci Komünist Birlik bir bildiri yayınlayarak Afrika Gazetesi’ne yapılan tehditkar saldırıyı kınadı. DKB açıklamasında “Ülkemizin kuzey yarısında kurulu sömürgeci işgal rejimine karşı muhalif yayınlarını sürdürmekten geri durmayan Afrika Gazetesi’ne bir kez da yapılan tehditkar saldırıları lanetliyoruz!” denildi.

Açıklamanın devamı şöyle:

“Ülkemizin kuzey yarısında bulunan binlerce kişilik sözde güvenlik güçlerine, her köşe başında bulunan yüzlerce “güvenlik” kamerasına rağmen ilerici, demokrat kesimlere karşı yapılan saldırılar devam etmekte ve failleri her defasında “meçhul” kalmaktadır.

Afrika Gazetesi’ne yapılan gerici tehditkar saldırı ülkemizin kuzeyindeki tüm ilerici, muhalif kesimlere karşı bir göz dağıdır! Bu saldırılara karşı ise geçmişte olduğu gibi bugün de tüm ilerici, muhalif kesimler birlikte karşı duracaktır!

Ülkemizin emperyalist güçlerin çıkarları doğrultusunda yeni bir anlaşma ile yüz yüze bulunduğu bu dönemde, olası bir anlaşma sonrasında da bu tip gerici saldırılar ve provokasyonlar karşısında birlikte durmanın önemini ortaya çıkmaktadır.

Ülkemizin bütününde, tüm ilerici, devrimci güçler saflarını sıklaştırmalı ve her türlü gerici provokasyon karşısında ortak bir kararlı duruş sergilemelidir.”

 

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir