ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS: YDÜ-CTP-UBP-YÖDAK işbirliği artarak devam ediyor!

KTÖS: YDÜ-CTP-UBP-YÖDAK işbirliği artarak devam ediyor!

KTOS besim baysalKTÖS YDÜ’nün Eroğlu işbirliği ile YÖDAK’ın başına atadığı Hüseyin Gökçekuş’un, akademik ve bilimsel çalışmalardan nasibini almamış icraatlarına devam etmekte olduğunu belirtti. KTÖS Örgütlenme Sekreteri Besim Baysal imzası ile yapılan yazılı açıklamada eski YDÜ rektör yardımcısı Hüseyin Gökçekuş’un icraatları ile kurumunu YDÜ’ye ofis haline getirmekte olduğuna işaret edilerek Kıbrıslı Türk toplumunun çıkarlarını değil şirketinin çıkarlarını kollamakta olduğunu belirtti. Açıklamada “Kendisinin toplantıları terk etmesi ile YÖDAK’ın taraf olduğu Sınıf öğretmenliği bölümü davasından ve Girne Üniversitesi ile ilgili davadan; YÖDAK’ın avukatlarını geri çeken Hüseyin Gökçekuş YDÜ’ye karşı görevlerini fazlasıyla yerine getirmektedir.” ifadelerine de yer verildi.

Açıklamanın devamı şöyle:

“YDÜ ise, Sınıf Öğretmenliği bölümüne Eğitim Bakanlığı’ndan sadece özel ilkokullara yönelik öğretmen yetiştirme izni verilmesine rağmen kar içgüdüsüyle her açıdan saldırılarına devam etmektedir. YDÜ Eğitim Fakültesi yaptığı açıklama ile ara kayıt kabul ettiğini devletin de ihtiyaçlarına yönelik öğretmen yetiştirebileceğini açık açık ifade etmektedir. Bu açıklama yasal bazda Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı izni tanımadığını, karını maksimize etmek için saldıracağını belli etmektedir. CTP-UBP hükümetinin ve Eğitim Bakanlığı’nın bu yapılan açıklama karşısında sus pus olması da işbirliğinin bir göstergesi olarak karşımızda durmaktadır. Yasaların, Atılan imzaların ve verilen sözlerin hiçbir öneminin kalmadığı devletin birkaç ayrıcalıklı zenginin ve TC sermayesinin emrinde idare edildiği her spesifik olayda kendini göstermektedir.

Akademik ve toplumsal sorumluluğu olması gereken YÖDAK gibi kurumların Hüseyin Gökçekuş gibi memurlarla arka bahçe haline getirilmesini de, devletin öz kurumlarının ve Eğitim Bakanlığı’nın yasal statülerinin bir şirket tarafından yerle bir edilmesini de, CTP-UBP bakanlar kurulu uzaktan izlemektedir.

YDÜ-CTP-UBP-YÖDAK işbirliği artarak devam etmekte ve Kıbrıslı Türklerin toplumsal varlığı, kurumları ve geleceği için hiçbir kaygı duymayanlar koltukları işgal etmeye devam etmektedirler. Tüm bu gelişmeleri yakından izlemekte olduğumuzu ve gereken zamanda gereken cevabı vereceğimizi tüm duyarlı kamuoyuna bildiririz.”

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir