ANA SAYFA / HABERLER / Sendikal Platform, Ombudsman raporunu suç duyurusu yaptı

Sendikal Platform, Ombudsman raporunu suç duyurusu yaptı

Sendikal Platform Suç DuyurusuSendikal Platform, Ercan Havalimanıyla ilgili kontrolörlük olayıyla ilgili Polis Genel Müdürlüğüne şikayette bulundu, polisten olayla ilgili sorumluların ortaya çıkarılmasını istedi. Sendikal Platform adına şikayet başvurusunu Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’na KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil verdi.

Polis Genel Müdürü ile görüşmesi öncesinde Sendikal Platform adına PGM önünde basın açıklaması yapan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’e, KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel ile diğer sendika yetkilileri eşlik etti.

Şener Elcil, ülkede yolsuzluk ve yasa dışılıkların normale döndüğünü ve yapılanın yapanın yanına kaldığına dikkat çekerek, bunun ülkede yıllardır böyle olduğunu n altını çizdi.

Elcil, bugün de Ercan Havalimanında yaşanan olayın artık toplum vicdanını sızlatan bir duruma dönüştüğünü ifade ederek, Ercan Havalimanın özelleştirmesinde yaşanan süreci yakından takip ettiklerini kaydetti.

Ercan’da yatırım yapacak şirketi denetleyecek şirketle ilgili yasadışılıklar bulunduğunu ve bunu Ombudsman’ın tespit ettiğini ve rapor yayınladığını belirten Elcil, raporda usulsüzlükler ve yasadışılıkların bulunduğunu ve bu olayların üzerine gidilmesini istediklerini ifade etti. Elcil, bu amaçla konu hakkında polise suç duyurusunda bulunmaya geldiklerini söyledi.

Olayın takipçisi olacaklarını dile getiren Elcil, Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun “şebekeden” bahsettiğini, bu tip şeyleri de içeren şikayet başvurusunu Ombudsman raporu ile birlikte Süleyman Manavoğlu’na sunup şikayetçi olacaklarını kaydetti.

Ercan olayıyla ilgili Ulaştırma Bakanı Ertuğruloğlu ve Bakanlar Kurulu dahil her kimse sorumlular hakkında şikayetçi olacaklarını ifade eden Elcil, polisin araştırmasını yapıp sonuçları Savcılığa havale etmesini ve yargının da kararını vermesini istediklerini söyledi.

Elcil, “Bakanlar Kuruluysa Bakanlar Kurulu, yapanın yanına kalmamasını istiyoruz. Halkın adalet duygusu sarsılmamalı. Kimse sorumlu hesap vermeli” dedi.

Polis Genel Müdürlüğü’ne verilen suç duyurusu şöyle:

“Sn. Süleyman Manavoğlu
Polis Genel Müdürü;

Yıllardan beri ülkemizde yönetim kademelerinde bulunanların ortaya koydukları yasalara aykırı uygulamaların, üzerine gidilmemesi nedeni ile ortaya çıkan sonuç, toplumsal vicdanı ve adaleti yaralamaktadır. Rüşvet, yolsuzluk, usulsüzlük, olağan işler gibi anılmakta, yapanın yanına kaldığı bir kapişari düzeni devam ettirilmektedir.
Son günlerde Ercan Havaalanı ile ilgili Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) tarafından yayınlanan raporla kamuoyunun gündemine gelen usulsüzlük ve yasadışı uygulama konusunda yargının devreye girmesi kaçınılmadır. Konu ile ilgili olarak ortaya çıkan bu usulsüzlük ve yasadışılığa karışan başta Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu olmak üzere tüm sorumlular hakkında şikâyetçi olduğumuzu duyurur, Polis Genel Müdürlüğü olarak soruşturma başlatılarak olayın yargıya intikal ettirilmesi talebimizi saygılarımızla bilginize getiririz.

Sendikal Platform (a)
Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir