ANA SAYFA / HABERLER / CAS emekçileri EMEK-İŞ’te örgütlendi

CAS emekçileri EMEK-İŞ’te örgütlendi

CASUzunca bir süredir emek ve hak mücadelesi veren CAS çalışanları, DEV-İŞ’e bağlı EMEK-İŞ sendikasında örgütlendi.

Kurumun özelleştirilmesine ve gözden çıkartılmasına karşı, işlerine sahip çıkarak gelecek mücadelesi veren CAS emekçileri, başlattıkları mücadeleyi EMEK-İŞ çatısı altında sürdürme kararı aldı.

EMEK-İŞ çatısı altında mücadelelerini sürdürecek olan CAS çalışanları, kurumun özelleştirilmemesini, hükümet tarafından sahip çıkılmasını ve en temel haklarının iyileştirileceği, iş güvencesinin sağlanacağı bir toplu iş sözleşmesi istemektedir.

İşyeri temsilcilerini belirleyen CAS emekçileri ilk toplantılarını bugün DEV-İŞ binasında yaparak mücadele stratejisini belirlediler.

Aşam: “CAS toplum malıdır, sahip çıkılmalı!”

EMEK-İŞ Başkanı Koral Aşam, emek mücadelesinde en önemli prensiplerden biri olan birlikte mücadele değerine vurgu yaparak “örgütlü olduğumuz tüm iş yerlerinde olduğu gibi CAS çalışanlarıyla da dayanışma içerisinde ileriye götürülerek hem %100 hissesi devlete ait olan, aynı zamanda toplumun malı olan CAS şirketine de aynı prensip ve ilkeler doğrultusunda sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

“Emek eksenli mücadelede ne CAS şirketinin gözden çıkarılarak batırılmasına, ne de sermayedarlara peşkeş çekilmesine izin vereceğiz” şeklinde açıklamada bulunan Aşam, CAS emekçilerinin EMEK-İŞ’e geçmesiyle artık yeni bir sürecin başladığının altını çizdi.

Aşam “CAS emekçileriyle üzerinde hemfikir olduğumuz ilkeler ve prensipler doğrultusunda kurumun toplum malı olarak devam ettirilmesi ve buna bağlı olarak ekmek teknesi olarak korunması için mücadelemizi yükseltileceğiz” dedi.

Ayrıca kontrol

Gelecek Gazetesi 99’uncu saysı çıktı…

Kıbrıs’ın tek Marksist-Leninist yayın organı olan Gelecek Gazetesi’nin Ekim 2019, 99’uncu sayısı “Tam ilhak paketi!” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir