ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS’ten Veysel Eroğlu’na sert eleştiriler…

KTÖS’ten Veysel Eroğlu’na sert eleştiriler…

KTOS_ElcilKıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) TC Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Türkiye’den taşınan su ile ilgili açıklamalarını sert bir dille eleştirdi. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzası ile yapılan yazılı açıklamada “Türkiye’nin asimilasyon ve entegrasyon politikalarını uygulayıp yıllarca işbirlikçi siyasetiyle Kıbrıs Türk toplumunu yok oluşa sürükleyen Eroğlu’nu en nihayetinde başından atan toplumumuzun üzerine şimdi de Türkiye’deki başka bir beyefendi Eroğlu musallat oldu” denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Uyguladıkları politikalarla adamızın kuzeyini Türkiye’nin çöplüğüne dönüştüren Türkiye hükümetleri, çıkarlarına dokunulunca hemen saldırıya geçmeyi marifet saymaktadırlar. Kıbrıslı Türklere su satmak için hazırladıkları projeyi, bir yandan propaganda malzemesi yapıp, bizlere iyilik yaptıklarını yüzümüze vurmaya çalışanlar, diğer yandan ise kendi yandaşlarına menfaat sağlamaya yönelik planları gerçekleşmeyince tehdit ve şantajla Kıbrıslı Türkleri susturmaya çalışmaktadırlar. Kıbrıs Türk toplumunu aşağılamayı bir alışkanlık haline getiren Türkiye yetkililerinin gerçek niyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kardeşlik, ana-yavru, et ve tırnak edebiyatının tamamen hamaset olduğu ortadadır. Öncelikle AKP’li pek muhterem beyefendi Eroğlu; adaya getirilen suyu bize kaç paraya satacaklarını söylemelidir!

Hala daha suyu bize kaç paraya satacaklarını bile açıklamayan bu beyefendi, hangi AKP yandaşı TC’li şirketin sözcülüğünü yapmaktadır. Yıllarca şantaj ve dayatmalarla adamızın kuzeyini bir sömürge haline getiren anlayışın değişmediğini bir kez daha bize hatırlatan Sn. Eroğlu’na teşekkür ederken, Kıbrıs Türk toplumunun sahipsiz olmadığını mücadeleden de geri kalmayacağını tüm duyarlı kamuoyuna vurgularız.”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir