ANA SAYFA / HABERLER / Tel-Sen eylem kararı aldı!

Tel-Sen eylem kararı aldı!

Tel-Sen eylemTel-Sen: “Görüyoruz ki sabrımızı ve kararlılığımızı sınamak isteyenler var. Yönetim Kurulumuz bir dizi eylem kararı ve eylemleri sokağa taşıma kararı almıştır..” Telekomünikasyon Dairesinde örgütlü bulunan Tel-Sen Yönetim Kurulu yetkili yetkisiz herkesin Telekomünikasyon Dairesi, dairenin geleceği ve durumu ile ilgili yaptığı açıklamaları endişe ile takip ettiğini belirtti.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan imzası ile yapılan yazılı açıklamada Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili ne karanlık ortamlar yaratılmasına, ne kapalı kapılar ardında kararlar üretilmesine ne de kendi toplumsal varlıklarımızla ilgili bir başka ülkede nasıl kurulmuş ne faaliyet yaptığı belli olmayan şirketlerin fikir üretmesine bundan önce asla müsaade edilmediği gibi bundan sonra da edilmeyeceğinin altı çizildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Eylemlerimizle kamuoyunun dikkatini Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili olup bitenlere ve yapılmak istenenlere çekmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle de eylemler ve eylemleri tekrardan sokağa taşıma kararı almış bulunmaktayız.

İlk eylem 19 Ocak salı günü Telekomünikasyon Dairesi Müdürlüğü önünde gerçekleştirilecektir.

Karanlıklara Işık Tutatacağız…

Her ne hikmetse Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili alınan kararlar hep bir gizlilik içerisinde hep muğlak hep bir karartmayla kamufle edilmiş adeta karanlıklar içerisinde olmuştur. Son zamanlarda dile dolanan kamu özel ortaklığı durumu da Ercan Havaalanı ile ortaya çıkan iddiaların benzerinin Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yaşanacağını beklediğimiz durum da tam böyle bir pusluluk içerisindedir. Tel-Sen; Kamu Özel ortaklığı ile murad edilenin ne olduğuna da Ercan Havaalanı ile ilgili yaşanan olayın benzerinin Telekomünikasyonda yaşanacağı duruma da ışık tutacak, karanlılığı ortadan kaldıracaktır.

Telekomünikasyon Dairesinin Bekçisiyiz Bekçisi Olmaya Devam Edeceğiz…

Telekomünikasyon Dairesinin ne özelleştirilmesine ne de özelleştirme adı olmayan ancak özelleştirmeden hiçbir farkı olmayacak bir başka uygulamaya tabi tutulmasına müsaade etmeyeceğiz.

Telekomünikasyon Dairesine dışarıdan yapılan müdahalelerin personele kadar ulaştığının farkındayız ancak bu kuşatma girişimlerine bugüne kadar fırsat vermeyen çalışanlarımız bundan sonra da vermeyecektir.

Yoklukla Direnişimiz Kırılmaya Çalışılmaktadır…

Daireye uzun zamandan bu yana yaşatılan olanaksızlıklara rağmen yaklaşık yüz otuz bine yakın abonesine hizmet götürmeyi başaran, yaşanan olumsuzlukları büyük bir özveriyle gidermeye çalışan zaman zaman olanaksızlıklara yenilse de tabiri caizse kıt kanaat dairenin hayatını idame ettirmesini sağlayan, yılmayan tam tersine direnen Telekomünikasyon Dairesi çalışanlarının direnci yoklukla kırılmaya çalışılmaktadır. Telekomünikasyon Dairesine bütçe ayırmayarak ayakta durmasının engellenmesine de müsaade etmeyeceğiz Dileneceğiz ama direneceğiz.

İlk Eylemimizi 19 Ocak’ta Gerçekleştiriyoruz…

19 Ocak Telekomünikasyon Çalışanlarının tıpkı Kıb-Tek çalışanlarının olduğu gibi onurla gururla andıkları bir tarihtir. Özelleştirmeye karşı dik duruşun sergilendiği beş gün süren ve hükümetin grev yasağı ile kaldırılan büyük grevin tarihidir 19 ocak.

Tel-Sen Yönetim Kurulu görmektedir ki sabrımız ve kararlılığımız sınanmaktadır. Bu nedenle almış olduğumuz bir dizi eylem kararı ve grevlerin başlangıcını bu önemli günde 19 ocak ta başlatarak o günlere dayanan kararlılığımızın aynı şekilde devam ettiğini, tabiri caizse birilerinin kafasına vura vura anlatacağız. Unutulmasın ki biz bu yola çıkarken ‘öleceksek öleceğiz sonuna kadar direneceğiz’ dedik.”

 

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir