ANA SAYFA / HABERLER / Sultanahmet’te patlama: Ölü ve yaralılar var

Sultanahmet’te patlama: Ölü ve yaralılar var

sultanahmet-patlamaSultanahmet Meydanı’nda saat 10.20 civarında canlı bomba eylemi oldu… Valilik patlamada 10 kişinin yaşamını yitirdiğini, 15 kişinin yaralandığını açıkladı. Durumu ağır yaralılar olduğu bildiriliyor. Patlamayla ilgili yayın yasağı geldi.

İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda patlama meydana geldi. Saat 10.20 sularında yaşanan patlamayla ilgili ilk açıklamasında İstanbul Valiliği 10 ölü 15 yaralı olduğunu belirtirken İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü 9 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Ölenler arasında bölgede gezi yapan Alman turistler olduğu belirtiliyor. Bir metrelik çukur oluşan patlama yerinde inceleme yapan Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü (OYİ) ekipleri, olayın “canlı bomba eylemi” olabileceğine işaret eden düzenek parçaları buldu.

İslam Eserleri Müzesi’nin karşısındaki Dikilitaş yakınında yaşandığı belirtilen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi, yaralılar hastaneye kaldırıldı. Çevik kuvvet ekibi ile polis helikopteri çevrede önlem aldı. Bomba imha ekipleri bölgede ikinci bir bomba olma ihtimaline karşı çalışmalarını sürdürüyor.

Polis patlama alanına giriş çıkışları kapatırken televizyon canlı yayınlarında bölgedeki turistlerin şaşkınlık içerisinde oturdukları belirtiliyor. Patlamanın Beşiktaş’a kadar uzanan bir alanda duyulduğu ifade ediliyor. Bir görgü tanığı ise patlama anında ‘alev topu gibi’ bir ateş çıktığını söyledi.

İslam Eserleri Müzesi’nin tam karşısında yaşanan patlamada ceset parçaları müze kapısına ve bahçesine kadar dağıldı. Müze yetkilileri müzeyi ziyarete kapattıklarını, içerdeki ziyaretçileri de arka kapıdan tahliye ettiklerini duyurdu. Patlamanın büyük bir gürültü ile geldiğini ve arkasından müze bahçesini kesif bir duman ve koku sardığını söyleyen görgü tanıkları da patlamanın canlı bombadan kaynaklı olduğunu belirttiler.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir