ANA SAYFA / HABERLER / Erdoğan’ın temelini attığı hastane inşaatında göçük: 5 işçi yaralı

Erdoğan’ın temelini attığı hastane inşaatında göçük: 5 işçi yaralı

adana_entegre_saglik_kampusu-1Tayyip Erdoğan’ın temelini attığı Adana Şehir Hastanesi’nde göçük yaşandı, 5 işçi göçük altında kaldı. Erdoğan’ın hastaneye 30 ay süresi biçmesi emek sömürüsünü artırmış, geçtiğimiz hafta da iki vinç çarpışmıştı.

Adana’da 5 Ekim 2013’te Tayyip Erdoğan tarafından “Adana, Ortadoğu’nu sağlık başkenti olacak” vaatleri eşliğinde temeli atılan bin 550 yataklı Adana Şehir Hastanesi inşaatında göçük meydana geldi. Adana Entegre Sağlık Kampüsü içerisinde yer alan hastanenin inşaatında beton dökümü sırasında 4. katta oluşan göçük sonucu 5 işçi göçük altında kaldı.

Yaralı olarak çıkarılan işçilerden 3’ü kaldırıldıkları hastanelerde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilirken, Mehmet Şahan ve Osman Kızılkaya adlı işçiler ise Numune Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ilk etapta inşaatın yapımını üstlenen Rönesans İnşaat’ın yöneticileri Metin Kazancı ve Mücahit Akın Döger gözaltına alındı.

30 ay süresi sömürüyü artırdı, geçen hafta iki vinç çarpıştıadana_entegre_saglik_kampusu

Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine inşaatı 30 ay gibi kısa bir sürede bitirmeyi hedefleyen Rönesans İnşaat, çalıştırdığı taşeron işçiler üzerindeki baskıyı artırmış, izin saatlerini kısıtlamış, pazar günleri de dahil olmak üzere gece vardiyası uygulamasına geçmişti.

İşçilerin çok yoğun koşullar altında çalışmak zorunda kalması sonucunda geçtiğimiz hafta da iki kule vinci çarpışmış, iş kazasında şans eseri yaralanan olmamıştı.

Kaynak: Sendika.Org

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir