ANA SAYFA / HABERLER / Elektrik Kurumu çalışanlarından hükümete net mesaj

Elektrik Kurumu çalışanlarından hükümete net mesaj

AIK CyprusKıbrıs Elektrik Kurumunun iki bin çalışanı ve emeklisi bugün gerçekleştirdikleri genel kurul toplantılarında Kurum’un satılmasını kabul etmelerinin söz konusu olmayacağı mesajını net bir biçimde dile getirdiler.

Kurumda örgütlü sendikalardan EPOPAİ Başkanı Andreas Panorkos yaptığı açıklamada bazılarının satma amacı taşıdıkları Kıbrıs Elektrik Kurumunu iki yarı resmi kamu kuruluşuna dönüştürerek Kıbrıs anayasasının bir kenara itilmesi yönünde uğraşılar içinde olduğuna dikkat çekti. Kurumun ikiye ayrılması durumunda elektrik fiyatlarında artış olacağını belirterek Kurumun sosyal niteliğinin ortadan kaldırlacağını ve sürekli elektirk sağlanması konusunun gündeme getirileceğini ifade etti.

Kurumda örgütlü sendikalar Kurumun ve Kıbrıs ekonomisinin korunması için uğraşılarına devam edeceklerini belirttiler. Aktif eylem konusunda ise henüz net bir açıklama yapmadılar.

Ayrıca kontrol

İşçi sınıfı mücadele tarihi: Koektif Aksiyon

Türkiye’de 15-16 1970’de gerçekleşen işçi eylemlerinin 50. yıl dönümünde Volkan Yaraşır’ın çalışması “İşçi sınıfı mücadele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir