ANA SAYFA / HABERLER / HTKS: 15 kontrolör adayı açlığa terek edildi!

HTKS: 15 kontrolör adayı açlığa terek edildi!

HTKSHava Trafik Kontrolörleri Sendikası, Sivil Havacılık Dairesi’nin kontrolör kadrosundan, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde yapılan sınavla başarı göstererek atanan kontrolör adaylarını, K.K.T.C devletinde kontrolörlük münhali kazandıklarına bin pişman olduklarına dikkat çekti.

Sebdika açıklamasında onbeş aylık uzun ve zorlu bir eğitim almak üzere geçtiğimiz Kasım ayında Ankara Esenboğa Havalimanı’na gönderilen 15 kontrolör adayının, K.K.T.C devleti tarafından açlığa terk edildiğini belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şu an kalmakta oldukları yerin kirasını ve günlük yiyecek masraflarını karşılamaya gücü olmayan personel eğitimi bırakma noktasına gelmiştir. K.K.T.C devleti kendi hizmetlerinin dönmesi için çalışanlarını yurt dışında eğitime göndermekte ama daha sonra bu personeli kaderine terkedip, sadaka niteliğindeki harcırahlarını bile ödeyememektedir. Göç yasası ile işe başlayan bu personelin harcırahları tüm uyarılarımıza rağmen yatırılmamaktadır. Her ay başı geldiğinde kaldıkları lojmanın müdürüne karşı mahçup olan bu personeli daha ne kadar eğitimde tutabileceksiniz? Kendi memleketimizin insanını böyle bir duruma düşürmekten hiç mi utanmıyorsunuz? Halkı ve çalışanı sömürüp sermayeye peşkeş çekmede sizden üstadı görülmemiştir. Biz sizden ve yaptıklarınızdan utanıyoruz. Bu saatden sonra HTKS ile mevcut hükümet arasında çalışma barışının korunması için hiçbir sebep kalmamıştır.”

Ayrıca kontrol

İşçi sınıfı mücadele tarihi: Koektif Aksiyon

Türkiye’de 15-16 1970’de gerçekleşen işçi eylemlerinin 50. yıl dönümünde Volkan Yaraşır’ın çalışması “İşçi sınıfı mücadele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir