ANA SAYFA / HABERLER / TÜRK-SEN: “Hükümet edenler mazaret üretemez, çare üretir canlarım”

TÜRK-SEN: “Hükümet edenler mazaret üretemez, çare üretir canlarım”

Turk-Sen logoTÜRK-SEN yazılı bir açıklama yaparak yıllardır ülkemizdeki birçok çalışana ve emekliye yasalar ve Toplu İş Sözleşmeleri gereği ödenen 13.maaşlar bu yıl hala daha ödenmediğine dikkat çekti.

TÜRK-SEN açıklamasında hükümet edenlerin çalışanlardan ve emeklilerden ÖZÜR dileyeceklerine nerdeyse çalışanları suçlu çıkaracakları belirtilerek, ülke yönetimine talip olanlar ve hükümet edenler ülkeyi yönetirken sorunları çözme konusunda mazaret üretemeyip, çare üretmek zorunda oldukları vurgulandı.

TÜRK-SEN Başkanı Arslan Bıçaklı imzası ile yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Maliye Bakanının dünkü açıklaması ile VESAYET 13.maaşın kalkması ile mümkün olacağını söyledi.VESAYET 13.Maaşı kaldırmakla kalkmaz Sn. Bakan Vesayet bir günde yasa gücünde kararname çıkararak yandaş sermayedarlara Trilyonlarca lira vergi bağışıklığı yapmazsanız,sermayeden toplamanız gereken vergiyi toplarsanız meclisde temsil edilen 4 tane siyasi partinize trilyonlarca lira devlet yardımı yapmazsanız hergün müdür,müsteşar atamalarına devam etmezseniz, örtülü ödeneklerinizi kaldırırsanız o zaman VESAYETTEN kurtulursunuz.

Bu nedenle her gün bir mazaret üretip yasal mükelefiyetlerinizi yerine getirmemeyi alışkanlık haline getirmekten vazgeçeceksiniz.

YA ÇARELER ÜRETİP BU ÜLKEYİ YÖNETECEKSİNİZ YA HALK ÇARESİZ DEĞİL CANLARIM.”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir