ANA SAYFA / HABERLER / KTAMS ile Maliye Bakanlığı arasında takvimlendirme konusunda mutabakat…

KTAMS ile Maliye Bakanlığı arasında takvimlendirme konusunda mutabakat…

KTAMS_logoKTAMS, Maliye Bakanlığı ile 2016 Mali Protokol Taleplerinin görüşülmesi konusunda, sürecin takvimlendirilmesine yönelik  mutabakata vardığını duyurarak, mutabakata varılan konuları kamuoyuna açıkladı. KTAMS başkanı Ahmet Kaptan imzası ile yapılan yazılı açıklama şöyle: 

“2015 yılı içerisinde Kamu Çalışanlarının sendikamız KTAMS ile birlikte yapmış olduğu grevler ve mücadelelerin sonucunda 21 Aralık 2015 tarihinde toplanan Uzlaştırma Kurulu toplantısı sonrası Maliye Bakanlığı ile 2016 Mali Protokol Taleplerinin görüşülmesi sürecinin takvimlendirilmesine yönelik 25 Aralık 2015 tarihinde mutabakata varılmış ve aşağıdaki hususlar imza altına alınmıştır.

1-Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikasının 12 Kasım 2015 tarihinde 2016 Mali protokol talepleri çerçevesinde vermiş olduğu talepler ve diğer yetkili sendikaların vermiş olduğu 2016 Mali Protokol talepleri ile ilgili protokol görüşmeleri en geç 10 Ocak 2016 tarihi itibariyle başlatılacak ve en geç 22 Ocak 2016 tarihine kadar bitirilecektir.

2-Kamuda bulunan yetkili sendikaların da yer alacağı görüşmelere ilaveten Maliye Bakanlığı’nın görevlendireceği teknik ekiple nihai cevabın verileceği tarihe kadar KTAMS ile haftada en az 1 (bir) kere görüşme yapılacaktır.

3-Kamu Çalışanı ve Emeklilerine Ocak 2016 ayı itibariyle uygulanacak maaşlarda asgari Temmuz-Aralık 2015 Tüfe miktarı (Hayat Pahalılığı) yansıtılacak olup görüşmeler sonunda Tüfe (Hayat Pahalılığı) üzerinde artış verilmesi için mutabık kalınması halinde gerekli yasal düzenlemeler sonrasında maaş cetvelleri yeniden düzenlenecektir.

4-KTAMS’ın yasal düzenleme gerektiren talepleri ile ilgili hükümet adına görüşmeleri yapan Maliye Bakanlığı tarafından uygun bulunan taleplerle ilgili yasal düzenlemelerle ilgili takvimlendirme sendikanın taleplerine yönelik Maliye Bakanlığı tarafından 22 Ocak 2016 tarihinde verilecek nihai cevapta belirtilecektir.

5-Yapılacak olan tüm görüşmeler sonucunda uzlaşılacak olan konular en geç 22 Ocak 2016 tarihine kadar taraflarca imzalanacaktır ve sendikaya yazılı olarak bildirilecektir.”

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir