ANA SAYFA / HABERLER / Sendikalardan özelleştirme başkanına tepki yağdı

Sendikalardan özelleştirme başkanına tepki yağdı

CYTAGüney Kıbrıs’ta, Telekomünikasyon Kurumu’na bağlı sendikaların temsilcileri, Özelleştirme İdaresi Başkanı Konstantinos İrodotu’nun, Kurumun yönetim kuruluna gönderdiği yazılı metinle, simülasyon alıştırılmaları yapacak gruplar oluşturulmasını talep etmesinin, kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Sendikacılar, bugün EDEK Başkanı ve temsilcisiyle görüşme gerçekleştirdi. Kuruma bağlı sendikalardan birinin genel sekreteti Alekos Trifonidis, özelleştirme başkanının bu hareketini kabul edilemez olarak niteledi. Diğer bir sendika genel sekreteri İlias Dimitriu ise EDEK partisinin, söz konusu yasa tasarısı için mecliste olumlu oy kullanmama kararı konusunda memnuniyetini ifade etti.

Kuruma bağlı PEO sendika genel sekreteri, simülasyon alıştırılmaları yapacak grupların kurulması için gönderilen metnin, hem özelleştirme başkanı, hem de Kıbrıs Telekomünikasyon Dairesi Yönetim Kurulu adına kabul edilemez olduğunu söyledi. Sendikalar, Meclis Başkanı ve Mali Komite Başkanı’nı duruma müdahale etmeye davet ederek, Kıbrıs Telekomünikasyon Dairesi Yönetim Kurulu’nun yükümlülüklerinden vazgeçmemesi gerektiğini ifade etti.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir