ANA SAYFA / HABERLER / İstanbul polisi baskında iki kadını infaz etti

İstanbul polisi baskında iki kadını infaz etti

 

katledilenlerin-isimleri-aciklandi-AAİstanbul Gaziosmanpaşa’da bir adrese baskın yapan polis, iki kadını infaz etti. Baskının, Bayrampaşa’da çevik kuvvet aracına yönelik bombalı eylemle ilgili olduğu öne sürüldü.

1 Aralık’ta Bayrampaşa’da çevik kuvvet aracına yönelik gerçekleşen bombalı eylemle ilgili olduğu söylenen operasyon kapsamında polisler Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’ndeki bir eve baskın düzenledi. Sabah 02.30 sularında, Bayrampaşa’da çevik kuvvet otobüsünün geçişi sırasında düzenlenen bombalı eylem nedeniyle yapıldığı öne sürülen baskında katledilen kadınların isimlerinin Şirin Öter ve Yeliz Erbay olduğu öğrenildi.

Katledilen Yeliz Erbay’ın, HDP İstanbul Milletvekili Adayı Şerife Erbay’ın ablası olduğu belirtildi.

ESP: Devrim şehitleri ölümsüzdür!

Polis infazı ile ilgili açıklama yapan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), iki kadının direnerek ölümsüzleştiğini belirterek, tüm devrimci ve ilerici güçleri Adli Tıp önüne çağırdı.

ESP’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Devrim şehitleri ölümsüzdür!

Bugün İstanbul Gaziosmanpaşa’da iki kadın devrimci faşizme karşı direnerek ölümsüzleşti. Saray faşizminin katliam timleri ve kaleminden kan damlayan medyası, Bayrampaşa’da polise yönelik gerçekleştirilmiş olan eylemin intikamını aldıklarını ilan ediyorlar.

Faşist zulüm düzeni, İstanbul’da ya da Cizre’de hangi katliamlara girişirse girişsin, özyönetim için direnen halklarımıza, ölümün üzerine yürüyen devrimcilere asla boyun eğdiremeyecektir. İşçi sınıfı ve ezilenlerin, devrimcilerin onur ve özgürlük mücadelesi bayrağı elden ele yükselecektir.

Yeliz Erbay ve Şirin Öter’in bedenleri Yenibosna’daki İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndadır. Devrimci ve demokratik güçleri, faşizme karşı yüreği özgürlükten yana atan herkesi Adli Tıp önünde buluşarak iki kadın devrimciyi sahiplenmeye çağırıyoruz.

Yeliz Erbay ve Şirin Öter ölümsüzdür!

Sizin sesiniz olup sizi haykıracağız!

Kaynak: Kızıl Bayrak

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir