ANA SAYFA / HABERLER / Tel-Sen: Kurum peşkeş çekilmeye çalışılıyor!

Tel-Sen: Kurum peşkeş çekilmeye çalışılıyor!

telsenTelekomünikasyon Dairesi’nde örgütlü sendika Tel-Sen’in Başkanı Tamay Soysan, dairenin özelleştirilmesi gereğini ortaya koyan açıklamalarla dairenin yıpratılmaya, bütçe konulmayarak yeteneksiz bırakılmaya, personel başka dairelere aktarılarak çalışamaz hale getirilmeye çalışıldığını belirterek  eylem uyarısında bulundu.

Soysan tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Tel-Sen Yönetim Kurulu olarak, CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, Maliye Bakanı Birikim Özgür, Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun yapmış olduğu açıklamalarına baktığımızda açıklamaların bir birini tamamlamaya çalışır şekilde yapıldığını ve tek bir amaca yönelik yapıldığını görmekteyiz. Ne yazık ki açıklamanın içinde daire ile ilgili ortaya konulan veriler hiçbir şekilde doğruyu yansıtmamaktadır. Üç muteber şahsın açıklamalarının içeriğinin doğru olmayışı her ne kadar düşündürücüyse de aslında bizlere tekrardan oyuna konmuş tiyatroları çağrıştırmıştır” denildi.

Tel-Sen’in 2010- 2013 yılları arasında da bu tip açıklamalarla muhatap olduğunu kaydeden Soysan, “Bu uygulamalar bize göre tabiri caizse minareyi çalmaya kılıf aramayla eş anlamlıdır. Daha açık belirtmek gerekirse daire angaje edilen bir firmaya, kamu özel işbirliği ortaklığı maskesiyle peşkeş çekilmeye çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma Bakanı’nın kendine bağlı dairesinden haberi olmadığını belirten Soysan, açıklamasında “Gelirlerle giderleri doğru karşılaştıramamış, sorunlar ne çözümü nasıl olmalı birleştirememiş, sektör ne durumda haberi yok, özerkleşmenin daire için neden söylendiğini anlamamış sadece diline kamu özel işbirliği diye bir laf dolamış gidiyor. Sn. Tahsin Ertuğruloğlu bunları söylüyorsunuz iyi güzel da altını niye doldurmuyorsunuz yoksa söyleyene değil söyletene mi bakmalıyız?” dedi.

Bütçe görüşmelerinde daireye aktarılan bütçenin maliye kalemlerine bırakılmasına göz yumulduğunu ve dairenin güçsüz bırakılmasının murat edildiğini vurgulayan Soysan, şöyle dedi:

“Son günlerde dairemiz personellerinin ısrarla başka dairelere aktarılması kabul edilebilir değildir burada amaç daireyi kabiliyetsiz bırakmaktır grev sebebidir. Minareyi çalacak olanın kılıf hazırlamasına müsaade etmeyeceğimiz gibi organize işler de bulunanların oyununu bozmakta bizim görevimizse bunu da bugüne kadar çekinmeden yapan Tel-Sen yine yapacaktır. Haberleşmede grev kapıdadır. Bu defaki grevimiz bir önce ülkeyi enerjisiz haberleşmesiz bırakan grevimizden daha etkili olacağına da inancımız tamdır.”

Ayrıca kontrol

DKB: EL-SEN grevi ve bu düzenden kurtuluş üzerine…

Devrimci Komünist Birlik EL-SEN’in toplumsal çıkarlar temelinde gerçekleştiridiği greve destek vererek sendikaya karşı yürütülen provakasyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir