ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS: “Öğretmen eksikliği olan okulların sorunları çözülmemiştir.”

KTÖS: “Öğretmen eksikliği olan okulların sorunları çözülmemiştir.”

 

ilkokulKTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş imzası ile yazılı bir açıklamada bulunarak öğretmen eksikliğinin devam ettiğini, çocukların öğretmen eksikliği ve kalabalık sınıflardan dolayı fırsat eşitsizliğine uğradığını, öğretmenlerin angarya çalıştırıldığını kamuoyu ile paylaştı. KTÖS’ün açıklaması şöyle:

“Eğitimin bir insan hakkı olduğunu vurgularken; bu hakkın ücretsiz, eşit ve erişebilir bir şekilde toplumun hizmetine sunulması Eğitim Bakanlığı’nın asli görevidir. Eğitimin yapı taşı ve öznesinin öğretmen olduğunun, “öğretme” işini yapabilecek bir robotun halen icat edilmediğini, icat edilmiş olsa bile vicdan, şefkat ve sevgi ile bilgiyi buluşturamayacağını samimiyetle ifade ederiz. Öğretmen eksikliğinin olduğu her okulda eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksadığını ve çocuklarımızın fırsat eşitsizliğine uğradığını belirtiriz.

Öğretmen eksikliği konusunda başta sendikamız, öğretmenlerimiz, okul aile birliğimiz çok söz söylemiştir. Öğretmen eksikliği konusu yazılı ve görsel basına defalarca konu olmuştur. Okullarımız, okul aile birlikleri ile beraber grev ve eylemler organize ederek öğretmen eksikliğinin önemine vurgu yapmıştır. Öğretmen eksikliği konusunda yetkililerle defalarca toplantı yapılmıştır. Tüm bu süreçler neticesinde Eğitim Bakanlığı sorumluluğunu kabul edip 19 Kasım itibarı ile sorunları çözeceğini sendikamız, okul aile birlikleri ve öğretmenlerimiz huzurunda ifade etmiştir.

Hükümet edenlere ve Eğitim Bakanlığı’na hatırlatırız ki öğretmen eksikliği olan okulların sorunları çözülmemiştir. 2016 yılına öğretmen eksikliği ile girmek istemediğimizi açık ve net ifade ediyoruz.

Sevgili CTP-UBP Hükümeti eğitim bir haktır, öğretmen eksikliği ise bu hakkı eşitsizliklerle sekteye uğratmaktadır. “Öğretmen atamalarını yapacağız” diyenlerin sözünde durması itibarınızı artıracağı gibi, durmaması ise sizleri de itibarsızlaştıracaktır.

Öğretmen eksikliğinin devam ettiğini, çocukların öğretmen eksikliği ve kalabalık sınıflardan dolayı fırsat eşitsizliğine uğradığını, öğretmenlerin angarya çalıştırıldığını kamuoyu ile paylaşırız.

Bu anlamda İskele Maarif Anaokulu, Alasya İlkokulu, Polatpaşa İlkokulu, Barış İlkokulu, Çatalköy İlkokulu(part-time), Türkmenköy İlkokulu (part time), Hamitköy İlkokulu (part-time) Mormenekşe İlkokulu (part time), Gönendere Şht. Salih Terzi İlkokulu (part time), Özgürlük İlkokulu(part-time), Kurtuluş İlkokulu, Tatlısu İlkokulu’nda eksikliğinin devam ettiğini; Kumyalı İlkokulu, Büyükkonuk İlkokulu’nda birleştirilmiş sınıf sorununun aşılamadığını; Yedikonuk İlkokulu, Beyarmudu İlkokulu, Ziyamet İlkokulu ve Yedidalga İlkokulu’nda dört yaş öğretmeni olmadığını; Vadili İlkokulu, Esentepe İlkokulu, 23 Nisan İlkokulu, Karaoğlanoğlu İlkokulu ve Şht. Hasan Cafer İlkokulu’nda kalabalık sınıflarda eğitim verildiğini hatırlatırız.”

Ayrıca kontrol

DKB: GELME, BU TOPRAKLARDA İSTENMİYORSUN!

Devrimci Komünist Birlik Türkiye ve Ortadoğu halklarının düşmanı, dinci-faşist TC rejiminin başı ülkemize gelmeyi planladığına dikkat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir