ANA SAYFA / HABERLER / Kalyoncu’dan burjuva liberalizmi!

Kalyoncu’dan burjuva liberalizmi!

kalyoncu ziyaret“Başbakanlık” makamında oturan  Ömer Kalyoncu kendisini ziyaret eden özel bir kolej yetkilileri ile görüşmesinde çok ilginç açıklamalarda bulundu.

Sosyalist bir çizgide olduğu iddiasında olan CTP’li Kalyoncu özel bir kolej yetkilileri ile görüşmesinde “Devlet okullarında seviye gitgide düşüyor… Eskiden öğrenciler hiçbir ekstra ders almadan Türkiye’deki üniversitelere giriyorlardı!” diyerek özel kolej yetkililerinden “öğrencileri en iyi bilgi donanımıyla yetiştirmelerini istediğini” dile getirdi!

Başbakanlık yaptığı hükümetin devlet okullarındaki eğitim seviyesini yükseltmesi gerektiğinin bilincinde olmasına rağmen, bunun tam tersi bir gelişmenin yaşandığını belirtmesi, mevcut hükümetin böylesi bir perspektifinin olmadığının kanıtı olsa gerek. Belli ki Kalyoncu hükümeti eğitimi tamamen özel eğitim kurumlarının insafına terk etmiş durumda!

Sosyalist olduğunu iddia eden bir partinin ağırlıkta olduğu bir hükümetin tam tersi bir politika gütmesi gerektiği ise açık. Başbakan Kalyoncu’nun bu açıklamaları CTP’nin geçtik sosyalist çizgiyi, tutarlı bir sosyal demokrat çizgiden dahi ne kadar uzak olduğunun göstergesi. CTP istediği kadar sosyalist söylemler kullansın ya da eski logosu, kırmızı bayrağını tekrardan kullanacağından dem vursun, eskilerin dediği gibi; aynası iştir kişinin lafa bakılmaz! CTP bir çok açıklamasından ve dahası icraatından açıkça görülebildiği gibi, sağ liberal politikaların açık uygulayıcısı durumundadır!

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir