ANA SAYFA / HABERLER / Kent Ekmek’te grev sona erdi

Kent Ekmek’te grev sona erdi

Kent Ekmek grevi 48. gününde kent-ekmek-grev-arsiv-AAsonlandırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Tek Gıda-İş İzmir 7 No’lu Şube arasında süren toplu sözleşme ücret konusunda anlaşılamayınca tukanmış ve işçiler greve başlamıştı. Grevin 48. günü olan 17 Aralık günü İBB ile yapılan görüşme sonucu grev sonlandırıldı.

Tek  Gıda-İş İzmir 7 No’lu Şube Başkanı H. İbrahim Bircan’ın açıklamasına göre, ücrette İBB tarafından verilen %8 zam kabul edildi, sosyal haklarda iyileştirme yapıldı. Bircan, grevi bitirme kararının 65 işçinin ortak kararı olduğunu söyledi. Grevin sendikanın taleplerini karşılamadığı ama grev sayesinde işçiler arasında birlik ve beraberliğin güçlendiği ifade edildi.

İşçilerin 18 Aralık günü iş başı yaptığını belirten Bircan, CHP Genel Başkanı başta olmak üzere, CHP milletvekilleri, il başkanlarının işçilerin taleplerine karşı duyarsız kaldığını vurguladı. CHP tarafından mağdur edildiklerini dile getiren Bircan, İzmirli emekçilerin ve Kent Ekmek işçilerinin mağdur edilmesindeki tek suçlunun İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu olduğuna dikkat çekti. Bircan, grevdeki taleplerinin karşılanmamasının sorumlusunun da Kocaoğlu olduğunu vurgulayarak sözlerini bitirdi.

Kaynak: Kızıl Bayrak

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir