ANA SAYFA / DÜNYA / Meksika’da 19 kişinin cesedi bulundu

Meksika’da 19 kişinin cesedi bulundu

meksika-19-ceset-AA43 öğrencinin kaçırılması saldırısıyla dünya genelinde gündeme oturan Meksika’nın Guerrero Eyaleti’nde, 19 kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin bu saldırıyla ilgisi olmadığı tahmin ediliyor.

Meksika’nın Guerrero Eyaleti’nde dağlık bir bölgede 19 kişinin cesedine ulaşıldığı belirtildi. Cesetlerin bir kısmının teşhis edilemeyecek durumda olduğu, yakıldıklarına dair belirtilerin bulunduğu kaydedildi.

Bir yetkili cesetlerle ilgili, “şu ana kadar bulduğumuz cesetlerden 8’inin yarısı yakılmış, ve yalnızca 9 cansız bedene zarar görmemiş, geri kalanların ise yalnızca kemikleri bulunuyor” açıklamasını yaparken, cesetlerin geçtiğimiz Eylül ayında kaybolan ve hala da bulunamayan 43 öğrenciye ait olmadığını düşündüklerini belirtti. Yine de cesetlerin 1 buçuk yıla yakın bir süredir bekledikleri tahmin ediliyor.

Guerrero’nun Iguala Şehri’nde öğrencilerin protestolarına polis saldırarak bir kişiyi katletmiş, 43 öğrenciyi de kaçırarak gerici çetelerle birlikte öğrencilerin kaybolmasına neden olmuştu.

Son iki yılda Guerrero Eyaleti’nde 200’den fazla kişinin kayıp olduğu ve uyuşturucu mafyalarının devletle birlikte bu saldırganlıkta temel bir rol oynadığı biliniyor.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir