ANA SAYFA / HABERLER / Şırnak’ta ‘beklenen operasyon’ başladı: Kapılar kırılarak evlere baskın yapılıyor

Şırnak’ta ‘beklenen operasyon’ başladı: Kapılar kırılarak evlere baskın yapılıyor

silopi3Şırnak’ın abluka altındaki ilçeleri Silopi ve Cizre’de ‘beklenen operasyon‘ bu sabaha karşı başladı. İlçe merkezlerinde patlama seslerinin duyulduğu, polis ve askerlerin evlerin kapılarını kırarak baskın düzenlediği belirtildi.

Türkiye Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun iki gün önce A Haber’de “Bütün o ilçeler terör unsurlarından temizlenecek. Gerekirse mahalle mahalle, ev ev, sokak sokak” diyerek sinyalini verdiği ‘büyük operasyon‘ başladı.

HDP de Şırnak, Mardin ve Diyarbakır’da sokağa çıkma yasakları ve başlatılması beklenilen harekat için milletvekillerinden oluşan üç ayrı heyet oluşturdu.

Kürkçü: Gidip kendimiz inceleyeceğiz

HDP İzmir Milletvekili ve partinin Şırnak için oluşturduğu heyetten Ertuğrul Kürkçü, Reuters’a yaptığı açıklamada Şırnak’a doğru yolda olduğunu söyleyerek, gece boyu özellikle Silopi’den patlama sesleri geldiğine ilişkin haberler aldıklarını kaydetti.

Kürkçü şunları kaydetti: “Bize gelen haberler ve fotoğraflar askerlerin kent içinde olduğu ve gece boyu patlama seslerinin duyulduğu. Vatandaşlar bunların top atışları olduğunu söylüyor ama tabi olayların kapsamı, çapı nedir şu anda tam olarak bilemiyoruz. Gidip kendimiz inceleyeceğiz.”

Kapılar kırılıyor

Bu arada HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez de Twitter hesabından Silopi’de ‘asker ve polislerin evlerin kapılarını kırarak evlere baskın düzenlemeye başladığını‘ söyledi.

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ise bulunduğu binanın kapısının zorlandığını belirterek, “Can güvenliğimiz yok” diye yazdı.

Kaynak: diken.com.tr

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir