ANA SAYFA / HABERLER / KTOEÖS öğretmene saldırıyı protesto etti

KTOEÖS öğretmene saldırıyı protesto etti

KTOEÖS-Darp_eylem Kıbrıs Türk  Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), geçen hafta Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nde iki öğretmenin darp edilmesini grev ve eylemle protesto etti.

Tüm Mağusa merkez okullarında 10.00-13.00 saatleri arasında grev uygulanırken, KTOEÖS üyeleri ve öğrenciler  KTOEÖS lokali önünden Anıt Çemberi’ne kadar yürüdü.

Yürüyüş esnasında “Siyaset elini eğitimden çek” ve “Öğretmenlere saldırı ve itibarsızlaştırma politikaları kabul edilemez” yazılı pankartlar taşındı.

GÖKÇEBEL

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel,  Anıt Çemberi önünde yaptığı açıklamada, darp olayından Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümetin sorumluluğuna dikkat çekti.

Gökçebel çocuklar ve öğrenciler toplumun geleceğiyse öğretmenlerin de geleceğin mührü olduğunu belirterek, toplumun mimarı olan öğretmenin şekle sokulamayacağını, hiçsizleştirilemeyeceğini, itibarsızlaştırılamayacağını kaydetti.KTOEÖS-Eylem1

Gökçebel, olayın münferit gibi görünse de,  bundan; öğretmeni her gün hedef yapan, çeşitli yakıştırmalar yapan, itibarsızlaştırmak için söylenmedik söz bırakmayan, hakkını budayan, müfredat programına müdahale eden “ siyaset ve hükümetin sorumlu olduğuna vurgu yaptı.

Olayı gerçekleştiren şahsın yargıda cezalandırılması yanında bu konuda dava açması gereken Milli Eğitim Bakanı’nın da bugün kendileriyle  birlikte olması gerektiğini söyleyen Gökçebel, “Öğretmene atılan yumruk Eğitim Bakanlığı tarafından atılmıştır” şeklinde konuştu.

Gökçebel, Milli Eğitim Bakanlığı’nın politikalarının eğitimi içinden çıkılmaz bir duruma getirdiğini, sorun çözme yerine sorun oluşturduğunu da belirtti.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir