ANA SAYFA / HABERLER / GÜÇ-SEN’den öğretmene saldırıya kınama!

GÜÇ-SEN’den öğretmene saldırıya kınama!

guc_senGümrük çalışanları Sendikası (GÜÇ-SEN) Gazimağusa Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmenlere yapılan saldırı ve darp olayını kınadı.

GÜÇ-SEN Başkanı Erol Emin yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda neo-liberal sistemin kamusal alana yaptığı saldırıların kamusal eğitimin en önemli unsuru öğretmenleri kamuoyunda hedef yaptığını kaydetti.

Emin, açıklamasında bu politikanın bir yansıması olarak, bazı basın-yayın organları, Eğitim Bakanlığı ve hükümet eliyle öğretmenleri hiçleştirme ve itibarsızlaştırma kampanyası sürdürüldüğüne dikkat çekti.

Öğretmenlerin ısrarla kamusal eğitim için verdiği mücadeleye bütün toplumun sahip çıkması gerektiğini kaydeden Emin, kamusal eğitimini kaybetmiş bir toplumun gelecek nesillerini sadece para ve ticari amacı olan özel sektöre teslim etmiş olacağını ifade etti.

Saldırının kabul edilemez olduğunu yineleyen Emin, “GÜÇ-SEN olarak bu konuda yapılacak her türlü mücadelede öğretmenlerimizin yanında taraf olacağız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca kontrol

Verilmesi gereken mücadele!

“İki devletli çözümcüler-Federalistler” ikilemi gibi gösterilerek halkın iradesini sahte sandıklara bağlamak sömürgeci işgal düzeninin bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir