ANA SAYFA / HABERLER / Şırnak’ta katliam hazırlığı: Eğitime ara verildi

Şırnak’ta katliam hazırlığı: Eğitime ara verildi

sirnak-devlet-katliam-hazirligi-AACizre ve Silopi’de yaşanan yoğun askeri sevkiyattan sonra Şırnak Valiliği öğretmenlere süresiz izin verdi. Öğrenci yurtlarının Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boşaltıldığı kentte, devlet hastanelerine gönderilen resmi yazıda ise “personeliniz ve malzemeleriniz hazır olsun” denildiği öğrenildi.

Sermaye devleti Şırnak’ta katliam hazırlıkları yapıyor. Son günlerde Cizre ve Silopi ilçelerine yapılan yoğun askeri sevkiyatın ardından, kentte eğitime ara verildi. Öğretmenler süresiz izne çıkarıldı ve öğrenci yurtları boşaltıldı.

Eğitime süresiz ara verildi

Cizre ve Silopi’de öğretmenlere cep telefonu üzerinden gönderilen mesajlarda okulların süresiz tatil edildiği belirtildi. Ayrıca tüm öğrenci yurtları Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boşaltıldı.

Öğretmenlere gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Merkez okullarında görev yapan öğretmenler 14,15,16 12/12/15 tarihlerinde hizmetçi eğitime alınacağından belirtilen tarihlerde okullar tatil edilmiştir. İş kur personelleri belirtilen tarihlerde okullarda hazır tutulacaktır. Okullarda bulunmayan personellerin işlerine son verilecektir.”
Hastanelere ‘hazır olun’ talimatı

Devlet hastanelerine gönderilen resmi yazıda ise “personeliniz ve malzemeleriniz hazır olsun” talimatı verildi.

Cizre’de provokasyon

Silopi’nin tüm noktalarına özel harekat polislerinin konuşlandırıldığı belirtilirken, Cizre’de polis provokasyona başladı. Orhan Doğan, Yafes ve Arin Mirxan caddeleri üzerinde zırhlı araçlarla dolaşan polisler, etrafa rastgele gaz bombası atıyorlar.

Polisin provokasyon girişimine karşı ilçede esnaf kepenk kapattı.

Ayrıca kontrol

15 bin inşaat işçisi grev yaptı

13 Şubat Çarşamba günü güney Kıbrıs’ta 15.000 civarında inşaat işçisi daha iyi çalışma koşulları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir