Rus komünistler 2016’yı ‘Stalin Yılı’ ilan etti

1014765670

Rusya’nın Penza bölgesindeki Komünist Parti üyeleri, 2016 yılını‘Stalin Yılı’ olarak kutlayacaklarını açıkladı. Bu çerçevede Penza’da Stalin Merkezi açılması da planlanıyor.

 

Rusya Federal Komünist Partisi’nin Penza birimi, ‘Stalin Anayasası’ olarak da bilinen Sovyetler Birliği’nin ikinci anayasasının kabul edilişinin 80. yıldönümü vesilesiyle2016 yılını ‘Stalin Yılı’ ilan etti. Komünist Parti Penza Milletvekili Georgiy Kamnev, bu kararı almalarında son zamanlarda Josef Stalin dönemi hakkında çarpıtmaların artmasının da etkili olduğunu belirterek, “Saldırı en iyi savunmadır. Stalin dönemi ve Stalin’in kişiliği hakkındaki tarihi gerçeklerle hakikatleri anlatacağız” dedi.

Penza’da Stalin Merkezi açacaklarını da duyuran Kamnev, merkezde bilimsel toplantılar, kamuya açık söyleşiler, film gösterimleri düzenleneceğini ve ayrıca tarih öğrencilerine Stalin bursu verileceğini söyledi.

 

Ayrıca kontrol

Avustralya’da virüs tedbirlerine karşı protesto: ‘Hükümetin nüfus kontrol uygulaması’

Avustralya’nın Melbourne kentinde 150’ye yakın kişi ‘karantinanın hükümetin nüfusu kontrol etmek amacıyla başlattığı bir komplo’ olduğu iddiasıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir