ANA SAYFA / DKB / Devrimci önderler onurumuzdur!

Devrimci önderler onurumuzdur!

devrim temizlerlogoDiyarbakır işkencehanelerinde 1973 yılının 18 Mayıs günü katledilen devrimci önder İbrahim Kaypakkaya’yı Kıbrıslı devrimciler olarak saygıyla anıyoruz.

Ser verip sır vermeyen, en barbar işkencelere direnişin simgesine dönüşen İbrahim Kaypakkaya’nın bizlere bıraktığı devrimci mirası, katledilişinin 42’nci yılında sahipleniyoruz.

İbrahim Kaypakkaya 71 devrimci kuşağına damgasını vuran reformizmin amansız düşmanı önderlerinden birisiydi.

O kapitalist üretim düzenini ve onun üst yapısı olan devleti, ideolojik ve politik olarak devrimci temelde eleştirdi. Reformizme ve parlamentarizme karşı devrimci şiddetin meşruluğunu, bu temelde silahlı devrim mücadelesini savundu.

Kaypakkaya ve tüm diğer 71 devrimci kuşağı önderleri Türkiye’deki reformist anlayışın kırılarak devrimci mücadelenin temellerinin atılmasına çok büyük katkılar koydular.

Onların takipçileri, onların bıraktığı mirası daha da ileri taşıyarak çok daha donanımlı ve sağlam temelli mücadelelerin örneklerini sundu.

Bugün Kaypakkaya ve tüm diğer geçmişte bedeller ödeyen devrimci önderlerin mirasına sahip çıkmak, onların bıraktığı yerden daha da ileriye gidebilmek, onların bıraktığı çitayı çok daha yukarılara yükseltebilmek anlamına gelmektedir.

Onlara sözümüz ve borcumuz, ülkemizde ve tüm dünyada sömürü çarklarını kırmak ve sömürüsüz, sınıfsız sosyalist ve devamında komünist düzeni inşa etmektir.

Kaypakkaya ve tüm diğer devrimci önderler onurumuzdur!

Onlara sözümüz ve borcumuz tüm dünyayı komünizme taşımaktır!

Ayrıca kontrol

Kavazoğlu ve Mişaulis gibi olmak…

Kavazoğlu gibi mücadelede kararalı, Mişaulis gibi kavgada yoldaş olmak gerek! Kıbrıs işçi sınıfının öncü savaşçıları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir