ANA SAYFA / DKB / Kobane’de direniş kazanacak!

Kobane’de direniş kazanacak!

devrim temizlerlogoİki yılı aşkın bir süredir barbar IŞİD terörüstleri tarafından saldırı altında olan ve 22 gündür kuşatılmış durumda bulunan Suriye’nin Kobane şehrinde onbinlerce Kürt direniyor.

Onbinlerce sivilin kendi boşaltmak zorunda kaldığı, onbinlercesinin sokak sokak kentini savunmak için silaha sarıldığı Kobane’de büyük bir direniş sergileniyor.

Suriye’deki Esat rejimini deviremeyen NATO emperyalistleri kendi yarattıkları IŞİD eliyle önce Kürt halkının kendi kendini yönetmeye başladığı kantonları esmeye, ardından IŞİD’i yok etme bahanesiyle Suriye’yi işgal etme planları yapıyor.

Kendi kirli çıkarları için IŞİD’i besleyen Türkiye Cumhuriyeti egemenleri Kobane’de kapıya dayanan katliamı timsah gözyaşları ile seyrediyor.

Suriye sınırında Kobane’ye destek vermek için toplanan onbinlerce Kürt’ü panzerler, Tomalar ve gaz bombaları ile dağıtmaya çalışan TC egemenleri, IŞİD teröristlerini hem silahlandırarak sınırdan rahatça geçmelerine olanak sağlarken, hem de yaralılara her türlü tıbbi bakımı yaparak katliamlarına kaldıkları yerden devam etmelerine yardım ediyor.

Kobane’de direnen sadece Kürt halkı değil, tüm insanlıktır!

Kobane’de direnen Kürt halkı ve insanlık, tüm emperyalist sömürücüleri Ortadoğu’dan defederek halkların kardeşçe, kendi kendilerini yönettiği özgür bir düzen kurana kadar mücadelelerini sürdürecektir!

Bu bağlamda Devrimci Komünist Birlik olarak, barbar IŞİD çeteleri tarafından Kobane’ye yönelik sürdürülen saldırıları ve onların arkasındaki emperyalistleri protesto etmek için yarın saat 18:00’da Lefkoşa Otobüs Terminali’nden başlayacak olan yürüyüşe destek veriyoruz. Ve bu barbarlığa sessiz kalmamak için tüm ilerici, demokrat kesimleri bu eyleme destek olmaya çağırıyoruz…

Ayrıca kontrol

DKB sordu: Biz bu oyunları her seçimde görmedik mi?

Devrimci Komünist Birlik ülkemizin kuzeyinde geçmişten günümüze seçim adı altında yaşanan süreçleri değerlendirerek “dıştan müdahaleler”in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir